Три необичайни начина за засяване на краставици

25528
Три необичайни начина за засяване на краставици
Снимка: iStock

Градинарите често използват доказани методи за засяване на семена, но понякога искат да опитат нещо ново.

За да постигнат ранна и добра реколта, търсят нови методи за засяване на краставици. Не всички от тях, за съжаление, са ефективни, някои са противоречиви. Но все пак да опитате нещо ново винаги е интересно и може би този метод ще работи и за вас.

Тези три начина за засяване на краставици се превърнаха в най-обсъжданите сред градинарите.

  • Вряща вода при засяване
  • Дървени стърготини при засаждане
  • Засаждане в яйчени черупки

Тези трикове в лехите ще ви донесат огромна реколта с краставици

Първи начин. Вряща вода

Врящата вода често се използва от градинарите за запарване на земята преди засаждане на разсада, като по този начин до известна степен убива гъбички, паразитите и други вредни микроорганизми. Този метод на засяване на краставици включва засаждане на семената във вряща вода.

Почвата в кутията за разсад трябва да се залее с вряла вода. Поставете семената отгоре и леко натиснете пръста в земята, поръсете със суха пръст отгоре. Покрийте с фолио и поставете на топло място. Издънките се появяват след 2-4 дни.

Този метод, според потребителите, има ясно предимство, тъй като под въздействието на висока температура растителността ще покълне по-бързо. Краставицата е придирчива към висока влажност в ранните етапи на развитие, а врящата вода и филмът създават отлична влажност в контейнера. Този метод спестява време, тъй като не се изисква накисване и обработка на семена.

Вторият начин. Дървени стърготини

Стърготините, за предпочитане от широколистни дървета, трябва да се изсипят в кутия без дренажни отвори със слой от 6-8 см и да се залеят с вряща вода. След дървените стърготини леко се натрошават и докато са топли се разстилат семената от краставици върху повърхността им. Първите издънки се появяват на 2-3 ден.

Този метод е един от най-благоприятните за разсад. Кореновата система на растенията не се уврежда, тъй като това е много лек и рохкав материал. Разсадът рядко се разболява. С този метод семената покълват много бързо. Стърготините отделят голямо количество топлина, което обичат краставиците. Предимството на дървените стърготини е, че е екологично чист материал без примеси и химикали.

Кога трябва да засеете краставиците, за да имате висок добив?

Третият начин. Яйчеви черупки

Този метод отдавна е известен и често се използва от градинари. За да засадите семена от краставици по този начин, трябва да подготвите яйчени черупки. За да направите това, отстранете горната стеснена част на яйцето с остър нож и отстранете жълтъка. С помощта на шило пробийте внимателно дренажен отвор в широката основа. Изплакнете добре заготовките и сварете няколко минути, за да ги дезинфекцирате, след което ги подсушете добре. Изсипете подготвената почва във всяка черупка и поставете семе от краставица. След това трябва да поръсите семената около 1 сантиметър със субстрата и вода. Покрийте черупката с филм и следете влажността на почвата в черупката. Разсадът се появява 5-6 дни след сеитбата.

Предимствата на този метод: черупките от яйца за покълване на краставици са естествен и екологичен материал. Калцият, съдържащ се в черупката, насърчава растежа. Когато се засаждат в земята, можете да прехвърлите черупката в дупката и леко да натиснете с пръсти, така че черупката да се напука, тя бързо се разлага. Плюс това, този метод е предотвратява увреждане на растението от вредители. Вредителят умира след изяждане на черупката на яйцата.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ГРАДИНАРСТВО:

Как се прави засаждане на малини от пръчки?

Пет пъти мисли, един път сади: Едни от най-трудните за отглеждане растения

Това са най-подходящите малки овощни дръвчета за вашата градина

Ето как да засадите семена от моркови за страхотен старт

Наторяване на боровинкови храсти: Ето какво трябва да знаете

Какви са подходящите температури за засяване на домати?

Ето как да ограничите разпространението на плевели в градина

Основни съвети при засяване на моркови в домашната градина

Още имаме време: Ето как да засадим лалета през април

Защо перата на чесъна пожълтяват и как да го подхраните, за да спасите растението

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com